10.2. Rozšířená podpora

Mimo bezplatné instalační podpory v délce 90 dní, která pokrývá poouze instalaci systému, je k dispozici také rozšířená podpora po telefonu. Podrobnosti o jejím rozsahu najdete na stránce http://www.novell.com/usersupport. Kontaktovat ji můžete na následujících číslech:

Odpověď byste měli obdržet do 20 minut. Platby jsou prováděny kreditní kartou. Přijímáme karty Visa, Eurocard a Mastercard. Finanční transakce mohou být prováděny také našimi technickými partnery Stream / ECE EMEA Ltd.

Telefoní čísla se během prodejního cyklu vaší verze systému SUSE Linux 10.1 mohou změnit. Aktuální seznam najdete na stránce http://www.novell.com/usersupport.

Pracovníci podpory jsou připraveni odpovědět vám tak rychle, jak jen je možné. Rychlost odezvy je však závislá na složitosti problému a také na informacích, které nám poskytnete. Předtím, než nás kontaktujete, si připravte následující údaje:

  1. Přesně si poznamenejte chybová hlášení. Řada problémů se dá velmi rychle vyřešit, pokud pracovníci podpory znají skutečně přesně chybové hlášení, které vypisuje váš systém. I drobná nepřesnost může být důvodem neúspěchu při hledání příčiny problému.

  2. Připravte si popis problému. Pokud se problém vyskytuje pouze za určitých okolností, např. při současném zapojení dvou různých zařízení nebo při spuštění určitého programu, uveďte to v popisu.

  3. Řada problémů, které vypadají na první pohled jako problémy aplikací, je zapřičiněna špatnou spoluprácí hardwaru. Bez ohledu na typ problému si připravte údaje o typu své základní desky (přesné výrobní označení), grafické karty a o velikosti paměti. Pokud máte v systému jakékoliv méně obvyklé zařízení, pro jistotu ho uveďte také.

  4. Pokud máte problémy s určitým hardwarem, zjistěte si jeho přesné výrobní označení.

  5. Pokud patříte k pokročilým uživatelům, uveďte kroky, které jste již provedli ke zjištění a odstranění problémů. Zabráníte tak situaci, kdy vám budou pracovníci doporučovat postupy, které jste již neúspěšně vyzkoušeli.

Podrobné informace najdete také v manuálech, online dokumentaci v databázi instalační podpory. Využijte také Centrum nápovědy SUSE ve vašem systému, které je centrálním místem pro dokumentaci aplikací a dostupných HOWTO.

Databázi instalační podpory najdete na stránce http://www.novell.com/usersupport. Vyhledávat můžete podle historie, klíčových slov nebo podle verze svého systému.