28.3. Konfigurace Samba serveru pomocí programu YaST

Na začátku nastavení Samba serveru zvolte doménu nebo pracovní skupinu, kterou bude server spravovat. V položce Pracovní skupina nebo jméno domény můžete zadat existující nebo zcela novou doménu či skupinu. V dalším kroku nastavte, zda má server plnit úlohu PDC (Primary Domain Controller) nebo BDC (Backup Domain Controller).

Obrázek 28.1. Konfigurace Samby — start

Konfigurace Samby — start

Na kartě Spuštění spusťte Sambu (viz 28.1 – „Konfigurace Samby — start“) a v části Nastavení firewallu aktivujte Otevřít port na firewallu. Na všech rozhraních tak dojde k otevření portů pro služby netbios-ns, netbios-dgm, netbios-ssn a microsoft-ds. Pokud potřebujete upřesnit nastavení, klikněte na tlačítko Doladění firewallu.

Obrázek 28.2. Konfigurace Samby — sdílení

Konfigurace Samby — sdílení

Na kartě Sdílení (viz 28.2 – „Konfigurace Samby — sdílení“) nastavte sdílení Samby. U jednotlivých položek lze tlačítkem Změnit stav přepínat mezi stavem Zakázáno a Povoleno. Nové sdílení zadáte kliknutím na Přidat.

Obrázek 28.3. Konfigurace Samby — identita

Konfigurace Samby — identita

Na kartě Identita (viz 28.3 – „Konfigurace Samby — identita“) lze nastavit doménu počítače (Základní nastavení) a jméno v SMB síti (NetBIOS jméno počítače).