1.6. Další informace

OpenOffice.org obsahuje řadu různě podrobných zdrojů informací. Chcete-li se s určitým tématem seznámit podrobně, zvolte Nápověda+Nápověda OpenOffice.org. Systém nápovědy poskytuje podrobné informace o všech modulech (Writer, Calc, Impress atd.).

Ve výchozím nastavení se při setrvání kurzoru myši nad tlačítkem zobrazují Tipy, stručné informace o funkci jednotlivých tlačítek. Aktivní je také Pomocník, který vybírá a poskytuje informace na základě prováděných akcí. Chcete-li o tlačítkách získat více informací, než poskytují Tipy, zvolte z nabídky Nápověda+Co je to? a podržte myš nad neznámým tlačítkem. Kliknutím se režim Co je to? ukončí. Pokud tuto funkci potřebujete častěji, zvažte povolení Rozšířených tipů v Nástroje+Volby+OpenOffice.org+Obecné. Je zde možno povolit či zakázat i výše zmíněné Tipy a Pomocníka.

Web věnovaný OpenOffice.org (v angličtině) najdete na adrese http://www.openoffice.org. Poskytuje konference, články i informace o chybách. Můžete zde stáhnout verze OpenOffice.org pro různé operační systémy. Český web věnovaný OpenOffice.org naleznete na adrese http://openoffice.cz/