25.6. Další informace

Tato kapitola neobsahuje řadu témat, jako např. konfiguraci SASL nebo replikaci LDAP serveru, která umožňuje rozložit zatížení na několik strojů. Velmi vyčerpávajícím způsobem je toto nastavení popsáno v OpenLDAP 2.1 Administrator's Guide (viz níže).

Velmi rozsáhlou dokumentaci najdete přímo na stránkách projektu OpenLDAP:

OpenLDAP Faq-O-Matic

Sbírka otázek a odpovědí týkajících se instalace, konfigurace a správy OpenLDAP je dostupná na adrese http://www.openldap.org/faq/data/cache/1.html.

Quick Start Guide

Jednoduchá instalační příručka LDAP serveru je dostupná na adrese http://www.openldap.org/doc/admin21/quickstart.html nebo přímo na vašem počítači v souboru /usr/share/doc/packages/openldap2/admin-guide/quickstart.html.

OpenLDAP 2.2 Administrator's Guide

Detailní informace o konfiguraci LDAP včetně kontroly přístupu a šifrování. Příručka je dostupná na adrese http://www.openldap.org/doc/admin22/ nebo přímo na vašem počítači v souboru /usr/share/doc/packages/openldap2/admin-guide/index.html

IBM vydalo o LDAP tyto červené knihy:

Understanding LDAP

Základní principy LDAP. Kniha je dostupná na adrese http://www.redbooks.ibm.com/redbooks/pdfs/sg244986.pdf.

LDAP Implementation Cookbook

Tato příručka je zaměřená především na administraci IBM SecureWay Directory. Obsahuje však také základní informace o LDAP. Naleznete ji na adrese http://www.redbooks.ibm.com/redbooks/pdfs/sg245110.pdf.

Tištěné knihy o LDAP:

Vynikajícím referenčním manuálem pro LDAP jsou RFC dokumenty 2251–2256.