4.5. Práce s KPilotem

Synchronizace dat mezi KDE aplikacemi a programy v kapesním počítači je jednoduchá. Spusťte KPilot a stiskněte tlačítko HotSync na kolébce.

Obrázek 4.4. Hlavní okno programu KPilot

Hlavní okno programu KPilot

4.5.1. Zálohování dat z kapesního počítače

Chcete-li provést úplnou zálohu, vyberte z nabídky Soubor+Záloha. Záloha bude provedena během následující synchronizace. Po jejím provedení zvolte ve stejné nabídce Soubor+HotSync Jinak by časově náročná plná záloha byla při další synchronizaci provedena znovu.

Po provedení plné zálohy jsou kopie všech programů a databází z kapesního počítače uloženy do adresáře ~/.kde/share/apps/kpilot/DBBackup/JMENOUZIVATELE, kde JMENOUZIVATELE je jméno uživatele nastavené na kapesním počítači.

Dva prohlížeče vestavěné v programu KPilot lze použít pro rychlé prohlížení adres a poznámek, ale nejsou určeny ke skutečné správě dat. K tomu se mnohem lépe hodí KDE aplikace zmíněné výše.

4.5.2. Instalace programů na kapesní počítač

Modul Instalátor souborů je užitečný nástroj pro instalaci programů na kapesní počítač. Programy pro kapesní počítač mají obvykle příponu .prc a jsou připraveny k použití okamžitě po nahrání do kapesního počítače. Než je ale skutečně začnete používat, přečtěte si licenci a návod k použití.

4.5.3. Synchronizace adres a kalendářů

K synchronizaci kalendářů a adres použijte KDE nástroj MultiSynK, který se spouští příkazem multisynk. Nejprve vytvořte pár konektorů. Z nabídky zvolte File+New a vyberte požadované konektory. Dialog opusťte stisknutím tlačítka Ok.

Nastavené páry jsou zobrazené v hlavním okně. Synchronizaci proveďte z nabídky volbou File+Sync.