8.5. Změna vzhledu nabídek a nástrojových lišt

Pro změnu vzhledu nabídek a nástrojových lišt aplikací kompatibilních s GNOME používejte dialog Nastavení lišt nástrojů a menu. Lze ho otevřít z hlavního panelu volbou Aplikace+Pomůcky+Prostředí+Lišty nástrojů a menu.

Pokud chcete, aby se vedle každé položky v nabídkách zobrazovala ikona, zvolte Zobrazovat v menu ikony. Některé položky nabídek ale ikonu nemají. Volba Upravovatelné klávesové zkratky v menu umožňuje snadno měnit klávesové zkratky spojené s jednotlivými položkami nabídek. Zaškrtněte tuto volbu a pak myší zvýrazněte volbu v některé nabídce a stiskněte požadovanou zkratku. Zkratka se v nabídce objeví. Zrušit ji můžete stisknutím klávesy <—.

Volba Lišty nástrojů lze odpojit umožňuje odpojit nástrojové lišty aplikací a umístit je kdekoliv na obrazovce. Pokud tuto volbu zaškrtnete, objeví se na levé straně nástrojových lišt úchyty. Kliknutím na tento úchyt a tažením lze lištu přemístit.

Volba Popisy tlačítek lišty nástrojů umožňuje zvolit, jak se mají zobrazovat položky v nástrojových lištách. Lze volit mezi následujícími možnostmi: Pouze text, Pouze ikony, Text vedle ikon nebo Text pod ikonami. Výchozím nastavením je Text pod ikonami.