8.2. Vyhledávání informací

Pomocí Firefoxu můžete vyhledávat informace – můžete k tomu použít lištu hledání nebo panel vyhledávání. Lišta hledání slouží k hledání slov na aktuální stránce, zatímco panel vyhledávání slouží k přímému přístupu k webovým vyhledávačům a tedy hledání webových stránek s požadovaným obsahem.

8.2.1. Použití panelu vyhledávání

Panel vyhledávání umožňuje přímý přístup k webovým vyhledávačům jako jsou Google, Yahoo nebo Amazon. Pokud například chcete najít informace o SUSE, klikněte do panelu vyhledávání, napište do něj SUSE a stiskněte Enter. V otevřeném okně se objeví výsledky. Chcete-li použít jiný vyhledávač, klikněte na ikonu v panelu vyhledávání. Objeví se nabídka s dostupnými vyhledávači.

8.2.2. Použití lišty hledání

Chcete-li vyhledat určité slovo v právě zobrazené webové stránce, vyberte z hlavní nabídky příkazÚpravy+Najít na této stránce nebo stiskněte klávesovou zkratku Ctrl-F. Tím se, obvykle v dolní části okna, zobrazí lišta hledání. Do pole Najít zadejte váš dotaz. Firefox zvýrazní všechny výskyty této fráze ve stránce. Zvýraznění je možno zapínat a vypínat klikáním na Zvýraznit.