26.10. Další dokumentace

Apache je velmi rozšířený webserver. Proto existuje mnoho dokumentace a mnoho webových stránek nabízí nápovědu a podporu.

26.10.1. Apache

Apache je dodáván s velmi obsáhlou dokumentací. Instalace dokumentace je popsána v části 26.1 – „Instalace“. Po instalaci můžete k dokumentaci přistupovat prostřednictvím svého prohlížeče na adrese http://localhost/manual. Nejnovější dokumentaci najdete na domovské stránce Apache http://httpd.apache.org.

26.10.2. CGI

Více informací CGI získáte z těchto stránek:

26.10.3. Moduly

Více informací o externích modulech Apache získáte na následujících stránkách:

26.10.4. Bezpečnost

Poslední opravy pro balíčky SUSE najdete na stránce http://www.novell.com/linux/security/securitysupport.html. Navštěvujte tuto adresu v pravidelných intervalech. Zde se také můžete přihlásit do e-mailové konference o bezpečnosti, v rámci které vám budou zasílána upozornění o bezpečnostních chybách a opravách.

Apache tým zcela otevřeně informuje o všech chybách. Oznamuje nejnověji objevené chyby a snaží se co nejdřív vydat příslušnou opravu na stránce http://httpd.apache.org/security_report.html. Pokud objevíte bezpečnostní chybu (předtím překontrolujte výše zmíněné stránky, zda již nebyla hlášena), pošlete nám prosím hlášení na email feedback@suse.cz nebo přímo (anglicky) na security@apache.org.

26.10.5. Další zdroje

V případě problémů navštivte Databázi instalační podpory na stránce http://en.opensuse.org/SDB:SDB/. Novinky o webovém serveru Apache najdete na stránce http://www.apacheweek.com/.

Historie Apache je popsána v dokumentu http://httpd.apache.org/ABOUT_APACHE.html. Zde najdete i důvod pro pojmenování Apache.

Informace o aktualizaci z 1.3 na 2.0 najdete na stránce http://httpd.apache.org/docs-2.0/en/upgrading.html.