Kapitola 10. Kopete: chatování s přáteli

Obsah

10.1. Nastavení Kopete
10.2. Nastavení kontaktu
10.3. Nastavení skupin
10.4. Používání Kopete

Abstrakt

Kopete je messenger. Podporuje protokoly ICQ, MSN, Yachoo, SMS, Jabber, AIM a IRC.


10.1. Nastavení Kopete

Před používáním musíte Kopete nejdřív nastavit. Při prvním spuštění se dialog nastavení spustí automaticky. Při dalším spuštění musíte zvolit Nastavení a pak Nastavit: Kopete. Jako první nabídku najdete položku Pluginy, kde jsou zobrazeny všechny dostupné podporované protokoly. Zvolte nastavení podle své potřeby.

Před zahájením komunikace je potřeba se přihlásit do sítě poskytovatele. V nabídce Účty můžete zadat uživatelská data, která slouží právě k tomuto přihlášení a vaší další identifikaci. Klikněte na tlačítko Nový. Pomocí průvodce pak nastavte svůj účet.

V prvním kroku zvolte protokol, který bude účet používat. Po nastavení klikněte na tlačítko Následující.

V následujícím kroku zadejte údaje potřebné pro přihlášení do sítě. Volitelně můžete v položce Detaily kontaktu zadat další informace jako svou přezdívku a emailovou adresu. Kliknutím na tlačítko Dokončit nastavení uložíte. Pokud chcete nastavení okamžitě používat, klikněte v hlavním dialogu na tlačítko Dokončit a ukončete dialog kliknutím na OK.

Obrázek 10.1. Konfigurační okno Kopete

Konfigurační okno Kopete

Další položkou nastavení programu Kopete Vzhled. V záložce Emotikony si můžete vybrat z celé řady ikonek.

V záložkách Okno zprávy a Barvy & Fonty můžete nastavit vzhled okna se zprávami. Mimo výběru přednastavených témat si můžete třeba vytvořit i úplně vlastní nastavení.