Kapitola 3. Kontact: poštovní a kalendářový program

Obsah

3.1. Import zpráv z jiných poštovních klientů
3.2. Souhrn programu Kontact
3.3. Pošta
3.4. Kontakty
3.5. Kalendář
3.6. Synchronizace dat s PDA
3.7. Kontact pro uživatele GroupWise
3.8. Další informace

Abstrakt

Kontact v sobě spojuje funkčnost několika aplikací prostředí KDE. Obsahuje poštovního klienta KMail pro zasílání a přijímání zpráv, KOrganizer pro práci s kalendářem, KAddressbook pro uchovávání kontaktů a KNotes pro psaní poznámek. Můžete v něm také synchronizovat data s PDA. Kontact jednoduše integruje jednotlivé části prostředí KDE a dokáže se spojit s množstvím různých groupwarových serverů. Navíc obsahuje doplňky jako virový a spamový filtr či možnost čtení RSS zpráv.

Kontact spustíte z hlavní nabídky volbou Kancelář+Správce osobních informaci (Kontact) nebo příkazem kontact. Jednotlivé komponenty můžete spouštět i samostatně.


3.1. Import zpráv z jiných poštovních klientů

Import zpráv z jiných poštovních klientů provedete volbou Nástroje+Importovat zprávy v modulu pošty programu Kontact. Poštu lze importovat z aplikace Outlook Express, Pegasus Mail, Evolution, formátu mbox a textového formátu. Importní nástroj lze spustit i samostatně příkazem kmailcvt.

Zvolte příslušnou aplikaci a potvrďte výběr stisknutím Pokračovat. V závislosti na zvoleném typu je nutné zadat složku nebo soubor. Kontact pak automaticky provedete import.