Kapitola 9. Správce stahování KGet

Obsah

9.1. Nastavení stahování
9.2. Načasování stahování

KGet je správce stahování prostředí KDE. Postará se o stažení souborů a zároveň vám poskytne všechny důležité informace a funkce jako pozastavení stahování nebo mazání. Typ připojení a další volby nastavíte v Nastavení+Nastavit: KGet ....


9.1. Nastavení stahování

KGet spustíte tak, že stisknete klávesy Alt-F2 a zadáte příkaz kget. Při prvním spuštění se objeví průvodce nastavením. Pokud chcete, můžete zde nastavit integraci KGet do prohlížeče Konqueror. Po ukončení průvodce se objeví ikonka programu (šipka dolů) dole na hlavním panelu.

Kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonku zobrazíte okno programu KGet. Nové stahování nastavíte tak, že zvolíte Soubor+Vložit. Do dialogu, který se otevře, zadejte adresu se souborem ke stažení a potvrďte ji stisknutím tlačítka OK. V následujícím dialogu nastavte místo uložení. Po nastavení stahování se nové stahovaní objeví v seznamu a spustí se.

Další možností spuštění stahování je použít přetažení. Např. při stahování z FTP serveru přetáhněte požadovaný soubor jednoduše z okna Konqueroru do okna KGet.